Zawodowy tancerz, choreograf, instruktor tańca, sędzia, współwłaściciel Born2Dance Studio.

Prawdziwa przygodę z tańcem rozpoczął w 1980 roku w Toruniu w grupie tanecznej „FIX”. Od 1981 roku na stałe współpracował z czołowymi agencjami artystycznymi w Polsce (ZPR, BART, ESTRADA). Od 1986 roku rozpoczął współpracę z agencją artystyczną „PAGART”, co zaowocowało występami na scenach całej Europy (Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Grecja, Bułgaria, Węgry, Francja, Jugosławia).

Przygotowując się do światowego tourne pobierał lekcje tańca u wielu znakomitych choreografów i nauczycieli tańca z Polski. (m. in. prof. Wieczysty) i z zagranicy.

W 1991 roku zakończył zawodowa karierę taneczną i postanowił przekazać zdobytą wiedzę i doświadczenie młodym adeptom sztuki tanecznej zakładając grupę „FIX”, z której nazwą był związany od wielu lat. W ciągu dwunastu lat pracy z tancerzami udowodnił, że jest nie tylko znakomitym tancerzem, ale również wybitnym trenerem i choreografem.

Występy jego wychowanków spotykały się zawsze z ogromnym aplauzem publiczności i wysokimi notami u sędziów.

 
  Od 1997 roku tancerze „FIX-u” należą zarówno do czołówki polskiej jak i światowej. Prezentując się na parkietach w Polsce, Niemczech, Finlandii, Szwecji, Szkocji, Belgii, Francji, Włoch, Czech, Słowacji i Republiki Południowej Afryki w kategoriach disco dance, disco  freestyle, hip hop, disco show i show dance zdobyli:

-12 tytułów Mistrza Świata

- 5 tytułów Mistrza Europy

- 45 tytułów Mistrza Polski

i wiele innych prestiżowych nagród i wyróżnień. 

 

 

 

 

 

 

 

  W 2000 roku wychowanek Mariusza otrzymał prestiżową nagrodę International Dance Organization dla najlepszego tancerza na Świecie.

Grupa FIX niejednokrotnie uświetniała swoimi występami festiwal w Opolu, Dance ma Sens w Kielcach, Światowa wystawę EXPO oraz wiele innych. Niektórzy tancerze poszli w ślady swojego trenera i do dziś zajmują się zawodowo tańcem w grupach polskich i zagranicznych pokazując się nie tylko na scenach, ale i w telewizji. To właśnie jeden z tancerzy grupy Fix wygrał II edycję You Can Dance.

Mariusz, jako choreograf i nauczyciel tańca na stałe współpracuje z czołowymi grupami tanecznymi amatorskimi i zawodowymi w Polsce i za granicą. Był także choreografem w I edycji polskiego programu You Can Dance. W każdą choreografię wkłada wiele serca i pracy, co powoduje, że jego choreografie są niepowtarzalne i na długo zostają w pamięci widzów.